Stwórz ofertę szytą na miarę i zdobądź gości!

Przygotowując swoją ofertę warto zadbać o podstawowe udogodnienia, które doceni każdy. Jeśli jednak czujesz, że Twój obiekt ma większy potencjał, wejdź na wyższy poziom. Zweryfikuj, jacy goście nocują u Ciebie, stwórz ofertę, dopasuj ją do dominującej grupy i zdobądź gości. Przekonaj się, że to prosty sposób na zwiększenie obłożenia!

Aktywni podróżnicy

Wyobraź sobie, że wyrywasz się ze swojej codzienności i podróżujesz z plecakiem po regionie, w którym jesteś pierwszy raz. Chcesz chłonąć nowe miejsce wszystkimi zmysłami. Jeśli Twój obiekt znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, na pewno widzisz wielu takich turystów. Tutaj masz pole do popisu, bo zazwyczaj nie są wymagający i wystarczy im pokój z podstawowymi udogodnieniami. Większość swojego pobytu i tak spędzą poza obiektem. Wyjdź im naprzeciw. Zapewnij im mapę okolicy, broszury z atrakcjami turystycznymi, a może nawet zaproponuj zorganizowanie wycieczki z przewodnikiem. Na pewno docenią Twoje starania, jak doradzisz im gdzie wypożyczyć rower lub gdzie zjeść najlepsze regionalne pierogi. A może najsmaczniejsze są właśnie u Ciebie? Jeśli masz restaurację skup się na lokalnych przysmakach. Daj podróżnikom odkryć kawałek świata, w którym mieszkasz, a zbierzesz same pozytywne opinie.

Aktywni podróżnicy

Rodziny z dziećmi

Przedstawiciele tej grupy przede wszystkim chcą odpocząć od codzienności. Zazwyczaj jak już znajdą komfortowe miejsce dla najmłodszych członków rodziny, to wracają tam każdego roku. Postaw na bezpieczeństwo i zabezpiecz kontakty w pokojach.

Zaproponuj dostawienie łóżeczka, przynieś dodatkowy ręcznik i miej na zapleczu wanienki do kąpania niemowląt. Wszelkie ułatwienia dla rodziców na pewno zostaną przez nich docenione. Kącik z zabawkami będzie świetnym rozwiązaniem w restauracji, bo pozwoli dorosłym zjeść w spokoju posiłek. Jeśli masz ogród, to zaaranżuj w nim plac zabaw i miejsce na zorganizowanie grilla. Opcji jest naprawdę mnóstwo. Jeśli masz dzieci, to doskonale wiesz, jak cenne są chwile, w których ktoś inny zadba o Wasz spokój. Zadowolone rodziny będą Cię polecać najbliższym – możesz być tego pewien. Noclegi dla rodzin z dziećmi – 3 kroki do pozyskania stałych gości

Podróże z dziećmi

Biznesmeni

Przy tej grupie warto się postarać. Stawiają na komfort i potrzebują przede wszystkim spokojnego miejsca do pracy. Niezbędnym wyposażeniem pokoju będzie zatem biurko. Dostęp do Internetu to absolutna podstawa, więc skontroluj, czy na pewno w pokojach nie ma problemów z zasięgiem. Przyda się także drukarka w recepcji, aktualna prasa oraz pyszna kawa. Zdarza się, że goście nie chcą zapraszać interesantów do swojego prywatnego pokoju.

Zaskocz ich i przygotuj jeden na spotkania biznesowe. To nie musi być duże pomieszczenie. Wystarczy niewielka przestrzeń, stół i kilka krzeseł, gdzie będą mogli spokojnie porozmawiać o interesach. Po pracowitym dniu każdy doceni możliwość relaksu w saunie, bądź na siłowni, więc jeżeli możesz sobie na to pozwolić to zastanów się nad taką inwestycją. Jeśli nie, strefa odpoczynku z wygodnym fotelem bądź leżakiem na tarasie również spełni swoją rolę.

Stwórz ofertę i zdobądź gości na lata
Biznesmeni

Miłośnicy przyrody

Tworzenie ofertę noclegową dla miłośników przyrody może przyciągnąć gości, którzy cenią sobie piękno natury i spokój. Góry, lasy, jeziora a może morze? Jeżeli Twój obiekt znajduje się w cichej i klimatycznej lokalizacji, wykorzystaj walory natury! Miłośnicy natury poszukują odludnych miejsc z dala od zgiełku miasta, co pozwala im zanurzyć się w naturze. Stwórz ekologiczne i zrównoważone rozwiązania w obiekcie, takie jak panele słoneczne, systemy oszczędzania wody, segregacja odpadów – promuj recykling i oszczędzanie energii wśród gości.

Ofertę wzbogać o aktywności na świeżym powietrzu, takie jak wędrówki, jazda na rowerze, wędkowanie, kajakarstwo lub spływy kajakowe. Udostępnij mapy i informacje na temat lokalnych szlaków i atrakcji przyrodniczych. Zaproponuj wyprawy do parków narodowych lub rezerwatów w okolicy. Jeśli w pobliżu brakuje takich miejsc, zapewnij gościom na swoim terenie wygodne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu np. taras, hamaki, huśtawki, miejsce na ognisko.

Seniorzy

Oferta dla seniorów wymaga uwzględnienia specyficznych potrzeb i oczekiwań tych osób. Upewnij się, że Twój obiekt jest bezpieczny i przyjazdy dla osób starszych, obejmuje to dobrze oświetlone korytarze, wygodne i stabilne meble, aby zapewnić dodatkowe wsparcie zainstaluj w łazienkach i korytarzach poręcze. Dostosuj przestrzeń, aby umożliwić osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich swobodne przemieszczanie się.

Seniorzy częściej wybierają urlopy poza sezonem. Jeśli Twój obiekt jest całoroczny oferuj rabaty dla osób starszych, szczególnie w okresach poza sezonem kiedy obłożenie jest niższe. Promuj swój obiekt jako miejsce, w którym osoby starsze mogą spotkać się z innymi i uczestniczyć w aktywnościach społecznych. Możesz nawiązać współpracę z lokalnymi organizacjami senioralnymi, które mogą polecać Twój obiekt swoim członkom.

Seniorzy

Wbrew pozorom, taka szybka weryfikacja możliwości obiektu noclegowego, pozwoli Ci znacznie zwiększyć zyski. To tylko przykłady grup, które pojawiają się w obiektach. Sprawdź, kto przyjeżdża do Ciebie i zadbaj o szczegóły, stwórz wyjątkową ofertę i na lata zdobądź gości.

Zobacz też

Popularne

2 Comments

  1. energylandia i okolica – pokoje do wanajęcia

  2. Zapraszamy do Mucharza. Do wynajęcia kwatery prywatne z łazienkami, aneksami kuchennymi, ogrodem, grillem, basenem zewnętrznym. Telefon kontaktowy 606 365 205

Comments are closed.