Noclegi dla rodzin z dziećmi – 3 kroki do pozyskania stałych gości

Polscy rodzice coraz chętniej zabierają swoje pociechy na urlop. Jest to wymagająca grupa odbiorców, ale za to niezwykle lojalna. Rodziny bardzo często przywiązują się do miejsc, które spełnią ich oczekiwania i wracają do nich każdego sezonu. Warto więc wyjść im naprzeciw i zyskać stałych gości na lata. Czy wiecie, jak dostosować swoją ofertę dla rodzin z dziećmi? Przeczytaj nasz artykuł i uzyskaj wskazówki pomagające do pozyskania stałych gości w tej grupie docelowej.

Podstawowe udogodnienia

Nocleg dla rodzin przede wszystkim, powinien być dostosowany do potrzeb maluchów. Zapewnienie łóżeczka z pościelą, bądź dostawki dla dziecka to absolutna podstawa. Pomieszczenia powinny być przestronne i większe niż standardowe. Rodzice docenią dostępność takich sprzętów jak wanienka do kąpieli, czajnik do podgrzania butelek, bądź krzesełko do karmienia. Zabezpieczenie kontaktów elektrycznych, schodów może również okazać się dobrym pomysłem. Jeśli prowadzisz w swoim obiekcie restaurację lub stołówkę, przygotuj specjalne dziecięce menu dostosowane również dla małych alergików.

Fot. Ośrodek Wypoczynkowy Rusałka – Łazy

Małe centrum rozrywki

Wakacje z dziećmi nie należą do leniwych. Dzieci mają niespożyte zapasy energii, którą chętnie wykorzystają do aktywnej zabawy. Jeśli masz możliwość zainstaluj w ogrodzie plac zabaw lub wyznacz przestrzeń na boisko do gry w piłkę. Bardzo popularnym akcesorium jest trampolina, która nie zajmuje wiele miejsca, a daje pociechom moc radości.

Niektóre obiekty przeznaczają całe pomieszczenia na pokoiki zabaw, gdzie dzieci mogą obejrzeć bajki, poczytać książeczki, czy też pograć z rówieśnikami w ping-ponga. Rodzice często wybierają wczasy z wyżywieniem. Zatem w restauracji przyda się nawet niewielki kącik przystosowany do potrzeb maluchów. Zazwyczaj wystarczy kilka zabawek, malowanek i komplet kredek, aby dorośli mogli spokojnie zjeść posiłek.

Fot. Ośrodek Wczasowy Start w Zakopanem

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Jak każdy z nas, rodzice wyjeżdżają na wakacje, aby odpocząć, więc chętnie zostawią swoje dziecko na kilka godzin pod okiem doświadczonych opiekunek. Sprawdź ofertę lokalnych animatorów, którzy zorganizują czas nawet najbardziej wymagającym łobuzom. Kreatywność profesjonalistów nie zna granic! Zabawy z piłką, gry zespołowe, malowanie twarzy, warsztaty artystyczne  to tylko niektóre z aktywności, których dzieciaki podejmą się z przyjemnością. Z drugiej strony warto też zadbać o czas wolny dla całej rodziny. Zorganizowanie ogniska z kiełbaskami, kuligu czy zawodów sportowych nie wiąże się z wielkimi kosztami.

Zaktualizuj swoją stronę internetową, aby zawierała informacje o przyjazności dla rodzin. Twórz oferty specjalne dla rodzin, takie jak „dzieci gratis” lub pakiety, które obejmują atrakcje dla dzieci. Dostosuj obsługę i doświadczenie gościa do potrzeb rodzin. Warto zadawać pytania, aby dowiedzieć się czego o preferencjach gości z dziećmi, aby podczas pobytu czuli się komfortowo.

Stwórz swoim gościom piękne wspomnienia. Nie zdziw się tylko, jeśli przy okazji polecą Twój obiekt znajomym i wrócą za rok większą ekipą!
Przeczytaj również nasz poradnik: 5 kroków do pozyskania gości na wakacje

Fot. Bursztynowe Wzgórze Family Resort – Sianożęty

Zobacz też

Popularne