Lokalizacja obiektu to ważny atut – jak wykorzystać go w pełni?

Lokalizacja obiektu noclegowego jest kluczowa, aby optymalne ją wykorzystać dla przyciągnięcia gości. Twój obiekt znajduje się w atrakcyjnym miejscu? Koniecznie to wykorzystaj, a jeżeli położenie nie jest idealne, to sprawdź jak możesz sprawić, aby był to Twój atut!

Rozejrzyj się wokół

Zobacz, co znajduje się w Twojej najbliższej okolicy. Sporządź listę ciekawych i szczególnych miejsc, którymi mogą być zainteresowani Twoi goście. Blisko plaży, stoku, jeziora, szlaków turystycznych, centrum, starówki, obiektu sportowego, aquaparku, głównego deptaku, atrakcji turystycznej? Bliskość wszystkich tych miejsc to duża zaleta. A przecież to tylko kilka przykładów. Nie zapomnij dosadnie wspomnieć o swojej atrakcyjnej lokalizacji w opisie obiektu noclegowego.

Pośród niczego

Nawet jeśli Twoja lokalizacja nie jest idealna lub Twój obiekt nie znajduje się w popularnej, wszystkim znanej miejscowości jak Kołobrzeg, Mikołajki czy Zakopane, zawsze możesz to obrócić na swoją korzyść. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele osób szuka wypoczynku z dala od wszystkiego? Twój obiekt jest w szczerym polu, skąd wszędzie jest daleko? Podkreśl to i zaproś gości, którzy właśnie szukają unikalnej lokalizacji! Dodatkowo dostarcz informacje o środkach transportu ze wskazówkami dojazdu, komunikacji publicznej czy lokalnych busów.

Z dala od wszystkiego

Promuj atrakcje w pobliżu

Jak jeszcze możesz wykorzystać swoją lokalizację, aby pozyskać więcej gości? Z pewnością w Twojej okolicy znajdą się ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, restauracje czy centra rozrywki. Wystarczy, że dodasz je w Noclegowo, a Twój nocleg automatycznie znajdzie się w sekcji „Pobliskie noclegi” przy dodanej atrakcji. Im więcej atrakcji dodasz, tym większą widoczność zyskasz. Twój nocleg będzie proponowany w każdej dodanej atrakcji z Twojej okolicy. Tym samym pozyskasz więcej odsłon swojej prezentacji, co przełożyć się może na większą ilość zapytań i telefonów potencjalnych gości.

Zamek w Rabsztynie

Lokalna kuchnia

Kochamy regionalną kuchnię. Lubimy próbować nowych smaków. Jesteś specjalistą od lokalnego, domowego jedzenia i przetworów? To twój wielki walor. Spróbuj zdobyć serca swoich gości właśnie przez żołądek. Uradujesz wielu miłośników dobrej kuchni. Niejeden doceni poczęstunek pyszną kwaśnicą po powrocie ze stoku, przy cieple dochodzącym z kominka. Słoik regionalnych ekologicznych przysmaków na drogę, po udanym wypoczynku, to świetny sposób na pozostawienie po sobie dobrego wrażenia.

Przetwory

Lokalizacja na specjalną okazję

Lokalizacja noclegu może być świetnym atutem, kiedy posiadasz dedykowaną ofertę na specjalne okazje takie jak Boże Narodzenie, ferie zimowe czy majówka. Kiedy jedziemy w góry w okresie noworocznym, chcemy zastać na miejscu masę śniegu. Wykorzystaj ten czas i zaproponuj swoim gościom coś ekstra. Może to być szkolenie z jazdy na nartach dla początkujących, kulig z pochodniami, ruska bania czy pieczenie kiełbasek na ognisku. Możliwości jest bez liku!

A co jeśli Twój obiekt nie jest położony w górach, a jego lokalizacja zupełnie nie kojarzy się z zimowym wypoczynkiem? Wtedy postaw na gości, którzy cenią oryginalne wyjazdy. Dasz się zapamiętać jeśli zaproponujesz coś wyjątkowego. Kulig na plaży? Przydomowe prywatne mini-lodowisko? Czemu nie. Postaw na kreatywność!

Blisko przyrody

Jest spora grupa podróżujących, którzy szukają miejsc blisko natury. Twój nocleg może być idealną bazą wypadową dla aktywnych miłośników przyrody. Jeśli lasy w Twojej okolicy są bogate w grzyby lub pobliskie jezioro to raj dla wędkarzy, to nie możesz o tym nie wspomnieć w swojej ofercie. To musi być Twój atut. Wystarczy, że dodasz do tego swoją gościnność i komfortowe wnętrza. Sukces gwarantowany!

Grzyby w lesie

Wykorzystaj możliwości Noclegowo

Aktywnie staramy się wspierać obiekty, które znajdują się w interesujących lokalizacjach. Na listach noclegów nad morzem wprowadziliśmy filtr „Blisko morza”, a na listach obiektów w górach filtr „Blisko stoku”. We wszystkich miejscowościach, można w łatwy sposób skorzystać z filtra „Blisko centrum”. Doceniamy obiekty położone z dala od zgiełku, w których można naładować akumulatory w ciszy i domowej atmosferze. Chętnie promujemy je w mailingach i mediach społecznościowych. Dokładamy starań, aby najciekawsze obiekty z mniej popularnych miejscowości znalazły się również w naszych zestawieniach takich jak ranking sielskich miejsc z dala od tłumów.

Systematycznie wprowadzamy nowe rozwiązania, które w coraz bardziej efektywny sposób łączą osoby poszukujące noclegu z wynajmującymi. Już teraz w Noclegowo wspieramy użytkowników w wyborze miejsca wypoczynku proponując pobliskie noclegi, które mogą się im spodobać. Mogą oni szukać również noclegów przy użyciu mapy. Promujemy najciekawsze lokalizacje w obrębie całego serwisu, jak również i w systematycznych newsletterach. Już wkrótce wdrożymy kolejne zmiany, które sprawią, że pozyskanie gości przez obiekty zarówno z popularnych lokalizacji, jak i tych rzadziej odwiedzanych będzie łatwiejsze i skuteczniejsze. Obserwuj Noclegowo!

Zobacz też

Popularne

2 Comments

  1. gniduła says:

    atrakcyjne 3 pokojowe mieszkanie z 2 balkonami blisko do morza sieć sklepów spożywczych w pobliżu

    1. Zuzanna Maciejewska says:

      Brzmi naprawdę dobrze. Zachęcamy do dodania obiektu do Noclegowo, by zyskać więcej gości 😉

Comments are closed.