fbpx

Jak przygotować obiekt noclegowy na 2021?

Jaki będzie rok 2021? Jak przygotować obiekt noclegowy? W jaki sposób sprostać wymaganiom, które stoją przed nami? Jakie działania podjąć już teraz? To pytania, które na początku tego roku zadaje sobie każdy z nas.

Obserwujemy jak wielu Polaków z wytęsknieniem czeka na możliwość wypoczynku poza domem, dlatego zainteresowanie pobytami rośnie z każdym dniem, a coraz więcej osób już planuje swoje urlopy.

W oparciu o badanie preferencji użytkowników, przygotowaliśmy dla Państwa „listę kontrolną”, która pozwoli lepiej przygotować się na nadchodzący sezon, ponieważ uzupełnienie oferty jest najważniejszym działaniem jakie należy podjąć już teraz, by skutecznie pozyskiwać rezerwacje w 2021 roku.

Czy zdjęcia są aktualne?

O tym jak istotnym elementem są zdjęcia nie trzeba już nikogo uświadamiać natomiast upewnij się czy Twoja galeria jest aktualna i zadbaj o to by było w niej co najmniej 20 zdjęć. O tym jak przygotować atrakcyjne fotografie dowiesz się z naszego poradnika.

Gdzie można zaparkować?

Czy jest dostępny parking i czy znajduje się na terenie obiektu? Parking jest płatny, a mzy wymagana jest rezerwacja? Ile jest miejsc? Określ szczegóły dostępności parkingu dla gości.

Czy na miejscu jest wyżywienie?

Jeśli w Twoim obiekcie są dostępne posiłki, wskaż dokładnie jakie i określ czy są zawarte w cenie czy dodatkowo płatne.

Co znajduje się w okolicy?

Pokaż gościom co znajduje się w pobliżu Twojego obiektu noclegowego, aby wiedzieli jak daleko jest sklep, dworzec, restauracja, stok czy też morze.

Czy można przyjechać z psem?

Jeśli Twój obiekt umożliwia przyjazd ze swoim pupilem, oznacz tę opcję.

Jakie są warunki odwołania rezerwacji?

Obecnie ogromne znaczenie dla szukających noclegów ma elastyczne anulowanie rezerwacji zatem zaznacz jakie możliwości odwołania rezerwacji oferujesz swoim gościom.

Czy realizujesz bony turystyczne?

Zaznacz, że realizujesz rządowe bony turystyczne, aby zyskać specjalne oznaczenie i więcej zapytań o rezerwację. Podaj również jakie środki mające na celu ochronę gości, podejmujesz w związku z COVID-19.

Jakie udogodnienia czekają na gości?

Wybierz z listy wszystkie udogodnienia jakie są dostępne w obiekcie. Osoby poszukujące noclegu najczęściej chcą wiedzieć, czy na miejscu dostępny jest internet i czy można gdzieś w pobliżu zaparkować.

jak przygotować obiekt noclegowy

Jakie pomieszczenia wynajmujesz?

Czy Twój obiekt to samodzielne mieszkanie czy może wynajmujesz niezależne pokoje w domu? Określ dokładnie jakie pomieszczenia udostępniasz gościom, tak aby mogli wybrać najlepszą dla siebie konfigurację.

jak przygotować obiekt noclegowy na nowy sezon

Jaki jest koszt pobytu?

Cena to jeden z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze noclegu. Zadbaj o aktualność swoich cen w różnych terminach, a jeśli nastąpią zmiany w cenniku aktualizuj je na bieżąco.

Jaka cena za dziecko?

Czy przyjmujesz dzieci w swoim obiekcie? Czy ceny za dzieci są inne niż za dorosłych, bądź dzieci nocują u Ciebie gratis? Koniecznie uzupełnij te informacje.

Jakie są dodatkowe opłaty?

Określ jakie opłaty nie są wliczone w cenę pobytu, ponieważ nikt przecież nie lubi być zaskakiwany dodatkowymi kosztami. 

Kim jest wynajmujący?

Gospodarz to osoba postrzegana jako właściciel obiektu noclegowego więc dodaj zdjęcie gospodarza, aby poprawić wiarygodność i zwiększyć zaufanie do obiektu. Goście chętniej kontaktują się z obiektami, w których znajdują zdjęcie i imię gospodarza.

Zobacz też

Popularne