Czy można gdzieś zaparkować?

Osoby, które są zainteresowane rezerwacją pobytu chcą także znać szczegóły dotyczące możliwości zaparkowania auta. Skala zainteresowania miejscem postojowym jest duża. Samochód jest chętnie wybieranym środkiem transportu, który umożliwia komfortową podróż niezależnie od warunków atmosferycznych. Dlatego tak ważne jest aby oznaczyć w swojej ofercie możliwość zaparkowania pojazdu. Dzięki temu goście mogą sprawdzić, czy dany obiekt zapewnia parking i lepiej zaplanować swoją podróż.

Czy Parking jest dostępny dla gości?

dostępność parkingu dla gości

Opcję “Nie” należy wybrać jedynie w sytuacji gdy nie możemy zaproponować gościom żadnej możliwości zaparkowania. Jednak jeżeli miejsce dla samochodu znajduje się na terenie lub w pobliżu obiektu należy zaznaczyć opcję pierwszą: “Tak”. Następnie można wybrać szczegóły dotyczące parkingu w dalszej części rozwiniętego formularza.

Nocleg z parkingiem prywatnym czy publicznym?

noclegi z parkingiem

Możliwość zaparkowania pojazdu może być zróżnicowana. Głównie wpływa na nią infrastruktura wkoło samego obiektu. W przypadku niektórych obiektów część terenu jest przeznaczona na specjalny parking dla gości. Najczęściej są to prywatne parkingi. Jednak nie każdy obiekt noclegowy posiada parking na terenie obiektu. W formularzu można określić czy miejsce parkingowe znajduje się przy ulicy, czy na posesji. W przypadku większych miejscowości i dużych miast znalezienie miejsca postojowego bywa irytujące. Zdarza się, że goście, którzy chcą zaparkować samochód wielokrotnie krążą wokół miejsca docelowego.  Dlatego warto zadbać o zminimalizowanie stresu związanego z poszukiwaniami parkingu i wskazać gościom dogodne miejsce do pozostawienia samochodu.

Warunki korzystania z parkingu przy obiekcie noclegowym

parking dla gości

Jeżeli parking należy do gospodarza obiektu, to może on udostępnić go gościom całkowicie bezpłatnie. Jednak w przypadku obiektów, które nie posiadają dostępu do własnych miejsc postojowych, może się to wiązać z dodatkową opłatą. W takiej sytuacji należy wskazać opłaty, które obowiązują gościa za korzystanie z parkingu. Należy także pamiętać, że niektóre parkingi wymagają rezerwacji miejsca postojowego. Jeżeli proponujemy gościom tego typu miejsca, to warto poinformować ich o wymaganej wcześniejszej rezerwacji.

Dodatkowe cechy parkingu

nocleg z parkingiem dla gości

Ostatni element formularza pozwala w łatwy sposób dokończyć opis parkingu. W “Dodatkowych cechach parkingu” znajduje się 9 atrybutów, które najczęściej pojawiają się w zapytaniach.

Zobacz też

Popularne