fbpx

12 kroków do perfekcyjnej galerii zdjęć Twojego obiektu

Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Ile razy już to słyszałeś? Od nas usłyszysz po raz kolejny, bo ta regułka sprawdza się praktycznie w każdej dziedzinie życia. Szczególnie istotna jest właśnie w internecie, gdzie kultura obrazkowa rozwinęła się już na dobre. W naszym artykule przekazujemy cenne porady, aby galeria zdjęć Twojego obiektu była perfekcyjna i zachwyciła Twoich gości.

Przeglądając strony internetowe zawsze w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na obrazki. To one przyciągają wzrok najbardziej. Dowodem na to może być prosty eksperyment – usunięcie zdjęć w wybranym serwisie. Nasz odbiór stron internetowych bez zdjęć jest diametralnie inny. Jeśli galeria zdjęć obiektu nie będzie atrakcyjna, pozostałe świetnie przygotowane elementy oferty nie pomogą w zdobyciu gościa.

Perfekcyjne zdjęcie główne

Zdjęcie główne to Twoja wizytówka. To ono wyświetlane jest jako pierwsze w Twojej galerii zdjęć. To ono prezentowane jest również na wszystkich pozostałych podstronach w serwisie, gdzie znajdzie się Twój obiekt (na podstronie miejscowości, regionu, stronie głównej itd.). Zadbaj więc o to, aby było perfekcyjne!

Nie ustawiaj jako główne zdjęcia łazienki czy kuchni. Użyj zdjęcia, na którym widać łóżko. Goście chcą widzieć, na czym będą spać. Możesz ustawić również zdjęcie obiektu z zewnątrz. Przetestuj, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku. Chcesz zaciekawić gości zdjęciem wyłamującym się ze schematu? Ustaw jako główne np. zdjęcie z widokiem z okna.

Dom Gościnny u Tylki
Dom Gościnny u Tylki

Najważniejsze pomieszczenia

Przygotowując zdjęcia do galerii sfotografuj wszystkie najważniejsze pomieszczenia: pokoje, łazienkę, kuchnię, salon. Mile widziane jest również zdjęcie obiektu z zewnątrz. Polecamy dodać zdjęcia udogodnień i wyposażenia jakie oferujesz np. sauny, ogrodu, boiska, kominka czy placu zabaw. Możesz zamieścić również zdjęcia z najbliższej okolicy np. krajobrazy czy pobliskie, ciekawe atrakcje.

Apartamenty24
Apartamenty24

Nie bój się oryginalnych zdjęć. Jeśli prowadzisz gospodarstwo agroturystyczne i hodujesz zwierzęta – umieść je w galerii. Jeśli oferujesz gościom żywność ekologiczną – zrób zdjęcie tym produktom. To w końcu Twój atut, Twój wyróżnik.

Ranczo w Dolinie
Ranczo w Dolinie

Odpowiednia wielkość

Zadbaj o to, aby zdjęcia miały odpowiednią rozdzielczość. Wystarczy, aby zdjęcie miało przynajmniej 1000 pikseli szerokości. To niewiele biorąc pod uwagę to, że obecnie standardowa rozdzielczość w smartfonach to ponad 4000 pikseli. Po dodaniu zdjęć koniecznie otwórz swoją galerię zdjęć i upewnij się, czy wszystkie zdjęcia po powiększeniu są wyraźne i nie ma wątpliwości co do tego co przedstawiają.

Opis kiedy jest potrzeba

W Noclegowo możesz opisać każde dodane zdjęcie. Warto wykorzystać tą możliwość w sytuacji kiedy każdy z Twoich pokoi ma swoją własną nazwę. Dzięki opisom gość bez trudności znajdzie w galerii dokładnie ten pokój, który go interesuje. Opisy przydają się również w wielu innych sytuacjach np. aby wskazać, że krajobraz na fotografii to rzeczywisty widok z okna obiektu.

Porządek i ład

Przed zrobieniem zdjęć bezwzględnie wysprzątaj pomieszczenia. Uporządkuj przedmioty. Zadbaj, aby na fotografiach nie znalazły się rzeczy uszkodzone, przekrzywione lub przewrócone. Zadziwiająco często w galeriach zdjęć obiektów noclegowych możemy znaleźć urwane karnisze, przechylone żyrandole, zrolowane dywany czy zwiędnięte kwiaty. Nie dopuść do tego. Sprawdź czy dobrze prezentują się wszystkie tkaniny takie jak zasłony, obrusy, wykładziny czy narzuty. Upewnij się, że w pokojach nie ma osobistych przedmiotów takich jak ramki ze zdjęciami. Zwróć uwagę na szklane powierzchnie takie jak lustra, szyby czy ekrany telewizorów – muszą być nieskazitelnie czyste i bez smug.

jak stworzyć galerię zdjęć obiektu aby była perfekcyjna
Kościelisko Residence Apartament #29C

Przede wszystkim czytelnie

Zdjęcia powinny być przede wszystkim czytelne. Mają dokładnie prezentować obiekt tak, aby gość mógł bezproblemowo zapoznać się z Twoją ofertą. Dodawaj więc zdjęcia bez znaków wodnych. Nie umieszczaj też na nich tekstów i logo. Dzięki temu zdjęcia będą czytelne na wszystkich urządzeniach, również na tych z mniejszym ekranem.

Aktualizacja w miarę potrzeb

Każda galeria powinna być aktualizowana. Rób to jednak tylko w dwóch przypadkach. Po pierwsze kiedy zmieniło się wnętrze po przeprowadzonym remoncie, wymianie mebli czy też sprzętu. Po drugie kiedy posiadasz zdjęcia obiektu o lepszej jakości.

Unikaj często powtarzanego błędu. Aby galeria była perfekcyjna, nie dodawaj zdjęć z datą automatycznie dodawaną przez aparat fotograficzny. Jeśli data na zdjęciu jest odległa Twój obiekt automatycznie postrzegany będzie jako nieatrakcyjny, bo dawno nieaktualizowany. Zastanów się jak niezachęcający jest obiekt z datą na zdjęciach sprzed kilku lat, kiedy w dzisiejszym świecie aparat fotograficzny jest niemal w każdym telefonie, w każdej kieszeni, a zrobienie nowego zdjęcia zajmuje kilka sekund.

Pionowo czy poziomo

Pionowe zdjęcia to zawsze problem. Na potrzeby wygenerowania miniaturek w serwisach internetowych, często muszą być ucinane z góry i z dołu. W innych miejscach uzupełniane są z lewej i prawej strony nieestetycznym białym tłem. Postaw na zdjęcia poziome. Wtedy będziesz mieć pewność, że w miniaturkach nie zostaną ucięte na zdjęciu elementy, na których Ci zależy.

Poprawne kadrowanie

Zdjęcia, które wykonamy nie zawsze są idealne. Aby galeria zdjęć była perfekcyjna, często należy fotografie odpowiednio skadrować, aby wydobyć z nich to co najważniejsze. Przy kadrowaniu zastosuj regułę złotego podziału w kompozycji zdjęć. Rób zdjęcia z poziomu wzroku. Wtedy są naturalne. Najlepiej, aby zdjęcia miały proporcje 4:3 lub 16:9. Trzymaj się tych standardów. Postaraj się objąć na zdjęciach całe pomieszczenie. Jeśli Ci się ta sztuka nie udaje, prawdopodobnie posiadasz aparat z wąskim kątem widzenia. Przemyśl zakup aparatu szerokokątnego. Twoje zdjęcia z pewnością zyskają! I jeszcze jedno – rób zdjęcia tak, żeby nie uchwycić siebie w lustrze lub innych połyskliwych elementach wystroju.

perfekcyjna galeria zdjęć obiektu noclegowego
Sanhaus

Światło i barwa

Unikaj pokazywania na zdjęciach pochmurnego nieba i co jeszcze gorsze deszczu. Kogo zachęci do przyjazdu brzydka pogoda? Zdjęcia wykonuj tylko przy dobrej pogodzie. Dzięki temu fotografie będą jasne i czytelne. Takie obrazy zawsze wyróżniają się spośród innych na listach. Uważaj jednak na zbyt dużą ilość światła. Promienie słoneczne wpadające przez okno mogą kompletnie przejaskrawić zdjęcie.

Domki 3W

Staraj się również nie robić zdjęć pod światło. Bardzo ciężko będzie Ci wtedy uzyskać jasne zdjęcie. Nie używaj lampy błyskowej, ponieważ zdjęcia będą chłodne, a pomieszczenie prawdopodobnie nierówno doświetlone. W razie potrzeby skorzystaj z programów graficznych, aby rozjaśnić zdjęcie lub poprawić kontrast i kolory. To nie jest trudne! Darmowe poradniki znajdziesz w internecie.

Umiar wskazany

Co za dużo to niezdrowo. Pamiętaj, aby zachować umiar. Nie powtarzaj w galerii tych samych lub prawie identycznych zdjęć. Wystarczy jedno, dwa zdjęcia (z różnych kątów) każdego pomieszczenia. Zbyt obszerna galeria może znudzić i zniechęcić. Z drugiej strony 10 zdjęć w galerii wydaje się sensownym minimum. Pamiętaj, że w Noclegowo nie ma ograniczeń co do ilości dodanych zdjęć. Tylko nie przesadź!

Zmiana na sezon

Prowadzisz obiekt przez cały rok? Pamiętaj, aby Twoja galeria zdjęć była perfekcyjna musisz aktualizować zdjęcia ze względu na porę roku. Przy planowaniu wyświetlania zdjęć weź pod uwagę to, że goście szukający noclegu na wakacje widząc zdjęcie w zimowej aurze, mogę być mniej skłonni do kliknięcia w Twoją ofertę. Latem zaprezentuj zdjęcia w blasku słońca. Zimą pokaż jak Twój obiekt wygląda w białej, śnieżnej scenerii, a jeżeli Twój ogród najpiękniejszy jest jesienią – pokaż to w swojej galerii!

Nikt nie zadba o Twoją galerię tak jak Ty. Spójrz na nią krytycznym okiem i oceń czy jest konkurencyjna. W razie potrzeby skorzystaj z powyższych porad, aby poprawić wszystkie niedociągnięcia. Jeśli efekt nadal nie jest zadowalający możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa.

Pamiętaj, aby aktualizować nowe lepsze udogodnienia – pokaż co masz dla gości!

Zobacz też

Popularne