Spacery 360 ° – jak uatrakcyjnić swoją ofertę?

Wirtualne spacery 360 ° to interaktywne prezentacje, dzięki którym turyści mogą przenieść się do Twojego obiektu nie ruszając się z kanapy. Wystarczy komputer, tablet albo smartfon, aby obejrzeć pomieszczenia z każdej możliwej strony. Te wirtualne wycieczki umożliwiają swobodne rozejrzenie się w dowolnym kierunku.

Spacery 360° pozwalają na przemieszczanie się po pomieszczeniach w Twoim obiekcie. Twoi potencjalni goście mają możliwość poznania konkretnego pokoju, w którym będą nocowali. Dzięki wirtualnemu spacerowi mogą zapoznać się z układem pomieszczeń (również na poszczególnych piętrach jeśli takie posiada Twój obiekt). Możesz poprowadzić gości również na zewnątrz obiektu, dzięki czemu poznają najbliższe otoczenie budynku. Dlaczego warto posiadać wirtualny spacer?

Dasz się poznać

Goście chcą jak najlepiej poznać miejsce, do którego się wybierają. Wirtualny spacer to najlepszy sposób by to zrobić. Udostępniając możliwość obejrzenia Twojego obiektu, zdobędziesz w oczach poszukujących noclegu coś bardzo ważnego – zaufanie. Pokazujesz w ten sposób, że nie masz nic do ukrycia. To nieoceniony aspekt wizerunkowy.

Zyskasz przewagę

Spacery dadzą Ci przewagę nad konkurencją. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez Google 67% ankietowanych chciałoby większej liczby wpisów o firmach z wirtualnymi wycieczkami. Co więcej badanie pokazało, że użytkownicy, którzy wyświetlili wirtualny spacer są dwa razy bardziej skłonni do rezerwacji danego miejsca.

Pomożesz w decyzji

Wirtualne spacery pozwalają na obejrzenie obiektu z perspektywy osoby, która stałaby w Twoich pomieszczeniach. Istotne jest to, że przeglądający spacer ma całkowitą swobodę w poruszaniu się po miejscu i rozglądaniu wokół. Tak dokładne przyjrzenie się obiektowi daje gościowi pewność, że na miejscu nic go nie zaskoczy. Wirtualne wycieczki zaspokajają naszą ludzką ciekawość i przyśpieszają proces decyzyjny nowych gości. Mogą okazać się też kartą przetargową, kiedy wahają się oni z podjęciem decyzji.

Oszczędzisz czas

Dzięki spacerom oszczędzisz czas i energię. Dlaczego? Bo skontaktują się z Tobą w sprawie rezerwacji naprawdę zainteresowane osoby. Ograniczysz tym samym liczbę zgłoszeń osób, które nie są pewne swojego wyboru, które dzwonią, bo nie do końca są przekonani do tego czy chcą skorzystać z Twoich usług.

Zwiększysz widoczność oferty

Dodając wirtualny spacer w Noclegowo zyskujesz dodatkową widoczność w obrębie serwisu i specjalne oznaczenie. Twój obiekt trafi do sekcji „Wybierz się na wirtualny spacer” na stronie głównej. Spacer pojawi się oczywiście w Twojej prezentacji i z pewnością uatrakcyjni ofertę.

Spacery 360, czyli wirtualny spacer po Twoim obiekcie
Wirtualny spacer na stronie głównej

Będziesz na czasie

Wirtualne spacery to jedno z najnowszych rozwiązań fotografii. Pozwala na zaprezentowanie noclegu w innowacyjny sposób, wykorzystując zdjęcia 360 stopni połączone w logiczną ścieżkę imitującą spacer po obiekcie. Chcesz być trendy? Pozwól gościom przespacerować się po Twoich pomieszczeniach!

Jak stworzyć i dodać spacer?

Możesz wykonać zdjęcia 360 we własnym zakresie już za pomocą zwykłego aparatu w smartfonie oraz darmowej aplikacji Google Street View. Trzeba jedynie kierować się instrukcją, która pojawi się po uruchomieniu aplikacji. Wykonane zdjęcia zostaną połączone w panoramiczną całość i będziesz mógł je dodać do lokalizacji swojego obiektu na Google Maps. Jeśli natomiast wolisz powierzyć ich wykonanie profesjonalistom, sprawdź listę specjalistów polecanych przez Google.

Masz już swój spacer? To świetnie, bo w Noclegowo dajemy Ci możliwość pokazania go w prezentacji obiektu. Jak uruchomić tę funkcję? Wystarczy, że przejdziesz do swojej galerii zdjęć i dodasz link do posiadanego spaceru w sekcji „Wirtualny spacer”. Poniżej wyjaśniamy krok po kroku, jak to zrobić:

 1. Znajdź swój obiekt na mapach Google za pomocą wyszukiwarki (https://www.google.com/maps)
 2. Złap żółtego ludzika w prawym dolnym rogu i przeciągnij na niebieską kropkę w obrębie swojego obiektu na mapie
 3. Kliknij w trzy kropki w górnym lewym rogu ekranu
 4. Użyj opcji „Udostępnij lub umieść zdjecie
 5. Przełącz się na zakładkę „Umieszczanie mapy”
 6. Skopiuj kod HTML klikając w link „KOPIUJ HTML”
 7. Przekopiuj kod HTML np. do notatnika i wytnij z niego jedynie link i wklej w panelu edycyjnym w pole dla wirtualnego spaceru

To łatwiejsze niż Ci się wydaje! 🙂

Zobacz też

Popularne

2 Comments

 1. Ja może tylko dodam od siebie, że oglądalność spacerów w Mapach Google jest na bardzo wysokim poziomie. Zdarzają się spacery które nabijają w przeciągu kilku miesięcy ponad 100 tys wejść.

  1. Zuzanna Maciejewska says:

   Zgadza się. Dobrze, że Pan o tym wspomina. Pozdrawiamy! 🙂

Comments are closed.