Wydarzenia w okolicy – sprawdź jak promować nocleg

Często przygotowując ofertę dotyczącą miejsc noclegowych zapominamy o zewnętrznych czynnikach, które mogą być pomocne w napędzaniu klientów i to nie tylko z kraju, ale i z całego świata.
Jednym z takich aspektów są różnego rodzaju odbywające się wydarzenia w okolicy Twojego obiektu. Promowanie noclegu w kontekście ważnych wydarzeń, takich jak koncerty, festiwale, imprezy sportowe czy konferencje, może pomóc przyciągnąć więcej gości do Twojego obiektu Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

Przygotuj specjalny cennik na czas wydarzeń

Imprezy przyciągające uwagę tłumów są świetną okazją do wprowadzenia odrębnego cennika. Jak to zrobić? Najlepiej zacząć od stworzenia listy konkurencyjnych miejsc proponujących noclegi wraz z ich cenami. Kiedy już mamy taką listę wystarczy wszystko porównać i stworzyć własną ofertę zbliżoną do pozostałych. Warto jednak wprowadzić dodatkową zachętę dla turystów na przykład rabat dla dzieci, albo zniżkę powyżej określonej ilości osób itp. Możesz także dystrybuować harmonogram wydarzeń. Warto oferować pakiety noclegowe, które obejmują nocleg oraz bilet na wydarzenie. Dla gości na pewno będzie to dodatkowy plus, którzy chcą zarezerwować wszystko w jednym miejscu.

Wydarzenia w okolicy noclegu

Jak w ofercie wspomnieć o wydarzeniach z okolicy?

Nie trzeba wymyślać odrębnej oferty z okazji nadchodzących wydarzeń. Wystarczy w tytule dotychczasowego ogłoszenia na portalu noclegowym wspomnieć, że posiadasz wolne pokoje w terminie imprezy np. „Apartament blisko sceny Open’er Festival”. To neutralne działanie, które przyciągnie uwagę osób przyjeżdżających wyłącznie ze względu na dane wydarzenie, ale też nie odstraszy standardowych gości. Dodatkowo dla tych, zainteresowanych imprezą będzie to sygnał, że masz o niej informacje i w razie potrzeby będziesz w stanie udzielić im wskazówek. I tu istotne jest to, abyś faktycznie miał chociaż minimalne pojęcie o wydarzeniu. Poza informacją w nagłówku również w samej ofercie warto podkreślić walory obiektu: dogodną lokalizację sprzyjającą odbywającym się wydarzeniom, możliwość zakupy biletów w pobliżu itp.

Kiedy podjąć takie działania?

W przypadku wydarzeń planowanych z dużym wyprzedzeniem bardzo często ludzie wcześniej szukają miejsc noclegowych. Pierwszym krokiem jest śledzenie kalendarza, w którym aktualizowane są wydarzenia w okolicy Twojego obiektu. Znajomość dat i typów wydarzeń, które przyciągają dużą liczbę uczestników, pozwala na odpowiednie przygotowanie się do promocji. Tak naprawdę takie informacje w Twojej ofercie mogą pojawić się jak tylko usłyszysz pierwsze wzmianki o wydarzeniu.

High School Volleyball Match In Gymnasium

Wykorzystaj potencjał swoich miejsc noclegowych

Warto pamiętać, że każdy event przyciąga inną grupę o odmiennych zainteresowaniach i oczekiwaniach. Niektóre kierowane są do rodzin, inne do par, jeszcze inne do grup młodych ludzi itd. Ważne, abyś zadbał o to, by twój obiekt był w stanie zadowolić jak najwięcej różnorodnych grup. Posiadasz duże, luksusowe apartamenty? – powiedz o tym i wymień jakie korzyści płyną dla poszczególnych osób. Będą idealną opcją dla grup zorganizowanych oraz dużych rodzin, nie tylko dają im swobodę, ale zapewniają komfort i wygodę. Jeżeli posiadasz także całe studia z dostępem do kuchni zadedykuj je większym grupom przyjaciół. Będą mogli przygotowywać posiłki, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na jedzenie w restauracjach. Pojedyncze pokoje sprawdzą się w przypadku par, które potrzebują nieco intymności i czasu dla siebie.

Wykorzystaj social media

Wykorzystaj media społecznościowe, aby promować nocleg w kontekście wydarzeń. Publikuj posty, zdjęcia i filmy związane z wydarzeniami z okolicy oraz informacje na temat swojej oferty noclegowej. Nie zapomnij o używaniu hashtagów związanych z wydarzeniem. To pozwoli na zwiększenie widoczności Twoich postów wśród osób zainteresowanych eventem. Dodatkowo możesz dodać zakładkę na swojej stronie internetowej poświęconą ważnym wydarzeniom, Udostępnij informacje o terminach, cenach i dostępności pokoi. Promocja noclegu – jak wykorzystać social media

Jakie wydarzenia będą miały miejsce w Polsce?

Każdy rok jest obfity w różnego rodzaju wydarzenia kulturowe, sportowe, muzyczne, filmowe itd. Na zwiększoną ilość turystów powinien być przygotowany między innymi Wrocław, który został ogłoszony stolicą kultury. W Krakowie i Gdyni co roku odbywają się dwa najważniejsze festiwale filmowe, natomiast Łódź przyciąga fanów komiksów, gier oraz tatuaży. Nie brak także wydarzeń sportowych, którym zawsze towarzyszy mnóstwo emocji. Polska coraz częściej staje się gospodarzem imprez sportowych najwyższej rangi jakimi są m.in. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej czy Światowe Igrzyska Sportowe. Wydarzeń jest naprawdę wiele, wystarczy zamieścić o nich informacje w ofercie noclegowej i wykorzystać potencjał swojego obiektu. Goście na pewno zaczną zgłaszać się sami.

Sprawdź nasz przewodnik z listą nadchodzących wydarzeń – być może odbywają się wydarzenia w okolicy o których jeszcze nie wiesz!

Bądź gotów na bieżąco monitorować efektywność swoich działań promocyjnych. Zachęcaj do wczesnych rezerwacji. Informuj potencjalnych gości o nadchodzących wydarzeniach w okolicy Twojego obiektu i oferuj korzystne warunki rezerwacji z wyprzedzeniem. To może przyciągnąć osoby planujące udział w wydarzeniach.

Zobacz też

Popularne