Jak poprawić bezpieczeństwo obiektu noclegowego na zewnątrz?

Bezpieczeństwo to jeden z najistotniejszych elementów, nie tylko dla Twoich gości, ale także dla Ciebie i Twojego sukcesu w wynajmie. Choć wiele składających się na nie elementów na pewno już znasz, to dajemy Ci kilka prostych dodatkowych wskazówek, jak poprawić bezpieczeństwo obiektu noclegowego na zewnątrz.

Widoczne numery obiektu

To nie tylko istotne dla przyjeżdżających do Ciebie gości, ale jest to także ważny element bezpieczeństwa. Zawsze podczas pobytu może wydarzyć się jakaś alarmowa sytuacja np. ze zdrowiem. Wtedy najbardziej liczy się czas, więc pamiętaj, by obiekt był dobrze oznakowany dla przyjeżdżającej karetki. Drobny element, ale w przypadku takich wydarzeń, może mieć ogromne znaczenie.

Podajemy kilka wskazówek jak poprawić bezpieczeństwo obiektu noclegowego na zewnątrz, ponieważ bezpieczeństwo to jeden z istotnych elementów

Działające zamki

Choć wydaje się to oczywiste, to znajdziemy wiele obiektów, w których np. nie domyka się okno. Upewnij się, że wszystkie okna, drzwi posiadają sprawne zamki. Dobrym pomysłem może okazać się inteligentny zamek przy głównym wejściu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy nie możesz osobiście przekazać kluczy od obiektu. Dla gościa generowany jest wtedy jednorazowy kod wejścia. Określasz także czas, w którym może on dostać się do nieruchomości. Pamiętaj, że tu sprawa nie kończy się na jednorazowej instalacji. Dokładnie sprawdzaj, testuj i wymieniaj na bieżąco zepsute elementy.

Schody, balustrady

Na to warto zwrócić uwagę, gdy prowadzisz obiekt z np. dostępnym tarasem czy schodami na zewnątrz. Tutaj również musisz pamiętać o tym, że wszystko powinno być sprawne. Pamiętaj, że Twój obiekt odwiedzają także dzieci. Wszystko powinno być bezpieczne, zwłaszcza dla nich. Schody powinny mieć barierki, a taras, jeśli jest na podwyższeniu ogrodzony balustradą, by goście nie musieli martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech.

Stan basenu

Jeżeli w Twoim obiekcie jest basen, musisz cały czas dbać o jego stan czystości. Nie tylko wody, ale samego basenu. Warto również regularnie go serwisować i kontrolować czy nic się nie psuje. Zapewnij bezpieczne drabinki, które będą przystosowane dla wszystkich gości – dorosłych oraz dzieci. Gdy basen jest większy, dobrze sprawdzi się ich większa ilość. Ważna jest również równowaga chemiczna w wodzie. Wszystkie niezbędne do tego środki przechowuj w odpowiednio zabezpieczonym i niewidocznym miejscu oraz właściwej temperaturze. To bardzo ważne, aby stan wody nie wywołał żadnych alergii czy podrażnień, zwłaszcza u dzieci.

Zewnętrzne oświetlenie

Nie musimy chyba tłumaczyć, jak ważne jest światło. Nie tylko zmniejszy ryzyko wszelkich upadków, potknięć, ale pomoże także gościom znaleźć drogę czy wejść do obiektu w razie nocnych powrotów. Dbaj o nie i regularnie sprawdzaj, czy wszystko działa poprawnie. Jeżeli masz ogród, dobrze sprawdzi się też ogrodowe oświetlenie działające na baterie słoneczne. Nie tylko go nocą oświetli, ale będzie także ładną dekoracją.

Kamery

Kamery są dobrym pomysłem na monitorowanie nieruchomości wokół (zwłaszcza wejście do obiektu). Zanim jednak je zamontujesz, zapoznaj się z dokładnymi zasadami ich używania. Koniecznie poinformuj gości przyjeżdżających do Ciebie, że je posiadasz, pokaż w jakich miejscach są zamontowane oraz jaki obszar obejmują. Pamiętaj, by nigdy nie montować kamer w miejscu, gdzie Twoi goście oczekują prywatności. W końcu mają się u Ciebie czuć swobodnie i wypocząć.

Jak poprawić bezpieczeństwo obiektu noclegowego na zewnątrz

Mamy nadzieję, że wszystkie powyższe wskazówki pomogą Ci podnieść poziom bezpieczeństwa w Twoim obiekcie. Takie elementy, choć proste, pomogą Ci uniknąć na pewno wiele nieprzyjemnych dla Ciebie sytuacji. Ubezpieczenie podczas wynajmu – czy to ważne?

Zobacz też

Popularne