5 podstawowych elementów bezpieczeństwa w obiekcie na wynajem

Co roku tysiące turystów rezerwuje swój wypoczynek na Noclegowo. Bezpieczeństwo i zaufanie to jedne z najważniejszych czynników, którymi kierują się przy wyborze noclegu. Chociaż każdy obiekt ma swoje indywidualne kryteria, to niech te 5 podstawowych elementów bezpieczeństwa będzie dla Ciebie wskazówką oraz punktem wyjścia do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla swoich gości.

Czujniki czadu i dymu

Zdecydowanie możemy powiedzieć, że jest to urządzenie, które może uratować życie. Powinno się zatem znaleźć się w Twoim obiekcie. Jeśli instalujesz czujniki dymu, niezbędne jest poinformowanie o nich gości oraz o zakazie palenia papierosów w środku lub na terenie całego obiektu. Umieść to także w regulaminie. Goście z pewnością dużo bardziej ostrożni.

5 podstawowych elementów bezpieczeństwa w obiekcie na wynajem

Gaśnica

Niezwykle ważne jest, aby pojawiła się w Twoim obiekcie. Umieść ją w takich miejscach, w których istnieje większe ryzyko pożaru. Jest to między innymi kuchnia, ale także w pobliżu kominków czy miejsc do grillowania. Pamiętaj, by do każdej koniecznie załączyć instrukcję obsługi. Możesz także przeczytać o dokładnych zasadach obowiązujących przy instalacji gaśnic.

Apteczka

Dobrze, by w Twoim obiekcie znalazła się w pełni wyposażona apteczka. Szczególne przyda się rodzinom z dziećmi, seniorom. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do np. jakiegoś upadku. Jeżeli prowadzisz pensjonat, świetnym rozwiązaniem jest, aby taka apteczka była w każdym pokoju. Gdy nie jesteś w stanie tego zapewnić, powinna być co najmniej na recepcji lub w ogólnie dostępnym miejscu.

5 podstawowych elementów bezpieczeństwa w obiekcie na wynajem

W poprzednim artykule pisaliśmy o zapewnieniu bezpieczeństwa na zewnątrz, jednak dwie istotne kwestie mają wpływ na nie w całym obiekcie noclegowym. Należą do nich zamki oraz oświetlenie, dlatego wspomnimy o nich ponownie. Tak dla przypomnienia 🙂

Zamki w drzwiach, oknach

Choć wydaje się to oczywiste, to znajdziemy wiele obiektów, w których np. nie domyka się okno. Upewnij się, że wszystkie okna, drzwi posiadają sprawne zamki. Goście mają wtedy pewność, że nikt obcy nie dostanie się do ich pokoju, wynajętego pokoju czy apartamentu. A propos zamków, ważnym elementem są nie tylko drzwi główne, ale także drzwi od np. ogólnodostępnej łazienki w obiekcie. Podczas kąpieli goście oczekują spokoju. Strach przed tym, że obca osoba może wejść w każdej chwili do łazienki nie jest najprzyjemniejszym uczuciem i może przyczynić się do negatywnych opinii o Twoim obiekcie.

Oświetlenie

Nie musimy chyba tłumaczyć, jak ważne jest światło. Nie tylko zmniejszy ryzyko wszelkich upadków, potknięć, ale pomoże także gościom znaleźć drogę czy wejść do obiektu w razie nocnych powrotów. Dbaj o nie i regularnie sprawdzaj, czy wszystko działa poprawnie. Jeżeli masz ogród, dobrze sprawdzi się też ogrodowe oświetlenie działające na baterie słoneczne. Nie tylko go nocą oświetli, ale będzie także ładną dekoracją. Podobnie zresztą, sprawdzaj wszystko w środku pomieszczenia – światła w korytarzach, łazienkach są równie ważne.

Bezpieczeństwo w obiekcie noclegowym jest niezwykle ważny. Świadczy o Twojej trosce o gościa oraz zmniejsza ryzyko wszelkich wypadków. Dbając o nie, nie tylko goście będą spać spokojniej, ale także Ty, że są u Ciebie bezpieczni.

Już znasz 5 podstawowych elementów bezpieczeństwa, warto również zapoznać się z artykułem jak poprawić bezpieczeństwo obiektu noclegowego na zewnątrz?

Zobacz też

Popularne