Wynajem krótkoterminowy – definicja. Co oznacza pojęcie najmu na doby?

Co oznacza wynajem krótkoterminowy (najem na doby)? Czym się charakteryzuje? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Wynajem krótkoterminowy – definicja

Wynajem krótkoterminowy od tego długoterminowego różni się głównie, jak sama nazwa podpowiada – okresem wynajmu. W długim okresie mówimy o miesiącach, czy latach, natomiast w krótkim o dniach, czy maksymalnie kilku tygodniach.

Najem na doby

Jeszcze niedawno najem na doby kojarzyć można było z miejscowościami głównie turystycznymi, gdzie można było znaleźć nocleg w kwaterze, co było alternatywą od hoteli w dużych miastach. Dziś ta granica już się umywa, ponieważ znajdujemy coraz więcej apartamentów na najem krótkoterminowy w miastach jak i mniejszych miejscowościach. Jest to wymagający, ale dobry sposób na zarobek poprzez rosnący na tego typu noclegi popyt.

co oznacza wynajem krótkoterminowy?
Apartamenty w Zakopanem

Co jeszcze różni go od najmu długoterminowego? Z pewnością często jest to wyższy standard apartamentów i lokalizacja, która będzie wygodna dla turysty. To właśnie te dwa czynniki są najważniejsze dla poszukującego noclegu.

Przeczytaj również podsumowanie dyskusji z IX Gremium Ekspertów Turystyki na temat najmu krótkoterminowego.

Zobacz też

Popularne