15 porad jak urządzić wnętrze pod wynajem krótkoterminowy

Wiadome jest, że to właśnie zdjęcia Twojej oferty przyciągają największą uwagę. Co za tym idzie, równie istotne jest to, jak Twoje wnętrze jest urządzone. Jak zatem urządzić wnętrze pod wynajem krótkoterminowy?

1. Poznaj swój styl

Pod wynajem krótkoterminowy ważne jest, aby urządzić wnętrze według swojego stylu. Gdy obiekt nie będzie wyglądał tak samo jak wszystkie inne, z pewnością wyróżnisz się wśród konkurencji. Dobrym sposobem na odnalezienie swojego stylu jest szukanie inspiracji np. w aplikacji Pinterest, gdzie możesz zapisywać swoje ulubione zdjęcia. Zaznaczaj to, co szczególnie Ci się podoba. Kolor na ścianie, jakiś mebel czy może dodatki, które sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru. Z pewnością odnajdziesz swój niepowtarzalny styl.

2. Zaplanuj swój budżet

Spokojnie, urządzanie wnętrza wcale nie musi być tak drogie, jak myślisz. Nie musisz włamywać się do banku, by to zrobić. Poznaj dokładnie swój budżet i wylicz, ile pieniędzy możesz potrzebować na remont lub drobniejsze zmiany. Jeżeli remontujesz obiekt, to z pewnością najwięcej pieniędzy pochłonie kuchnia oraz łazienka. Przygotuj się na największe koszty, właśnie w tych pomieszczeniach. Jeżeli natomiast tylko dekorujesz mieszkanie, śledź ofertę sklepów z ciekawymi dodatkami i łap okazję!
Naprawdę niewielkim kosztem możesz całkowicie zmienić atmosferę swojego wnętrza. Przytulne poduszki, kocyk, czy urocze świeczki zamienią zimne wnętrze w przytulne mieszkanie, w którym na sam widok aż chce się zamieszkać!

3. Zacznij od ścian i podłóg

Ludzie naturalnie oglądając obiekt, zawsze najpierw widzą podłogę, a następnie ściany, dlatego są to dwa elementy, które powinny być dopracowane w 100%. Jeżeli wyglądają dobrze,możesz skupić się na pozostałych elementach. Gość na pewno będzie pod razu będzie pod wrażeniem.

4. Przetestuj kolory

Pamiętaj, że farba będzie zawsze wyglądać nieco inaczej na opakowaniu, a jeszcze inaczej na ścianie. Na początku kup próbki koloru, który Ci się podoba i przetestuj je na ścianie w swoim obiekcie. Pamiętaj, by nie było zbyt dużo intensywnych kolorów. W końcu goście przyjeżdżają do Ciebie, by odpocząć. Postaw na biele, beże, brązy, szarości. Dobrym pomysłem są kolorowe akcenty, elementy na ścianie, jednak cały pokój w czerwieni może skutecznie odepchnąć Twoich potencjalnych gości.

5. Spójrz, co masz za oknem

Jeśli masz piękny widok za oknem, nie chowaj go! Wręcz przeciwnie, niech okno stanie się elementem przyciągającym uwagę. Dobrze go wyeksponuj. Dobrym pomysłem będzie zamocowanie niewielkich zasłon, które nie będą ciężkie i nie będą tak bardzo przykuwać uwagi, ale pozwolą zasłonić okno, w razie gdyby goście potrzebowali więcej prywatności.

6. Skup się na międzyludzkiej interakcji

Weź pod uwagę wygodę Twoich gości. Miejscami, gdzie zazwyczaj gromadzi się najwięcej ludzi w mieszkaniu jest kuchnia i salon. Zadbaj więc o dobry „przepływ” pomiędzy tymi pomieszczeniami. Choć telewizor zapewne będzie niezbędny w udogodnieniach, to staraj się by nie był to centralny punkt w Twoim obiekcie. Nie stawiaj foteli oraz kanapy tylko na wprost telewizora. To nie sprzyja ludzkim relacjom, a przecież to powinno być najważniejsze podczas wypoczynku.

7. Pomyśl o grupie docelowej

Ważne jest, aby pomyśleć do kogo tak na prawdę kierujemy nasz obiekt. Jeśli dla rodzin z dziećmi, zadbaj o akcenty właśnie dla nich. Podobnie jeśli wybierzesz inną grupę jak seniorzy, single czy biznes. Każda z nich ma inne upodobania, które mogą zdecydować o tym, że wybiorą właśnie Twój obiekt.

8. Im większy backsplash, tym lepiej

Co to jest backsplash? Tym terminem określamy przestrzeń pomiędzy blatem a górnymi szafkami w kuchni lub po prostu płytki na ścianie w łazience. Czemu im więcej płytek, tym lepiej? Proste. Chronisz tym samym swoje ściany przed zabrudzeniem. Z płytek łatwo zetrzeć brud, są łatwe w utrzymaniu. Trudniej może być z normalną ścianą, zwłaszcza jeśli kierujesz obiekt dla rodzin z dziećmi. W czasie obiadku, coś może się pobrudzić.

9. Każde pomieszczenie ma być dobrym pomieszczeniem

Pamiętaj, że urządzając obiekt, powinno skupić się na każdym pomieszczeniu. Co z tego, że urządzimy wspaniały pokój, jeżeli łazienka będzie bardzo kiepska? Każde pomieszczenie powinno przykuwać uwagę, być spójne z resztą mieszkania oraz najważniejsze – funkcjonalne dla gościa.

10. Mądrze wybierz udogodnienia

Niech będą takie, które umilą życie Twoim gościom. Mogą być to np. zabawki dla dzieci lub miseczka na wodę dla zwierząt. Wybierz tez takie, które pozwolą doskonale wypocząć jak mp. wanna z hydromasażem lub stół do ping-ponga. Jeżeli Twój budżet jest mniejszy, wybierz gry planszowe, książki, rowery a nawet frisbee. Niewielkie elementy, a mogą robić dużą różnicę. Sprawdź czy wszystkie dostępne udogodnienia z Twojego obiektu są dodane w panelu Noclegowo

11. Dopasuj akcesoria

Ważne, aby spójnie grały z zamysłem całego obiektu oraz estetyką. Nie stawiaj przypadkowych przedmiotów w mieszkaniu. Wszystko powinno być przemyślane. W tym przypadku, dobrze sprawdzi się metoda umiaru. Lepiej mniej dodatków, niż za dużo.

12. Zwróć uwagę na szczegóły

Pomimo tego, że możesz pięknie urządzić wnętrze, to czasami szczegóły decydują o wyborze właśnie Twojego mieszkania. Spójrz, czy nie ma nigdzie żadnych wystających kabli, gwoździ etc. Jeżeli decydujesz się na postawienie książek na półkach, niech nie będą one przypadkowe, ale takie, które mogą zainteresować Twojego gościa. Dobrym pomysłem będą także przewodniki po okolicy, czy ulotki miejsc, które z czystym sumieniem możesz polecić swoim gościom jak np. smaczna restauracja w okolicy.

13. Bądź odważny

Spójrz czy w Twoim obiekcie jest coś, co wyróżnia go spośród innych? Nie musi być to kolor ściany. Pomyśl o abstrakcyjnej tapecie, dywanikach czy może grafice. To nie musza być drogie rzeczy. Pobaw się w artystę, a może własnoręcznie wymyślisz coś fantastycznego.

14. Małe rzeczy robią różnicę

Doskonałym tego przykładem będą świeże kwiaty w wazonach. Kto ich nie lubi? Wnętrze od razu staje się przytulniejsze. Ważną rzeczą są też akcesoria łazienkowe. Nie ożywiaj przestrzeni tylko do zdjęć, ale zadbaj by podczas przyjazdu gości na miejsce, wszystko wyglądało tak samo. Pamiętaj by nie było zbyt sterylnie i perfekcyjnie, ale tak, aby goście czuli się komfortowo.

15. Nie bój się eksperymentować

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co jest dobre a co nie. W wyborze projektu z pewnością usłyszysz tysiące różnych podpowiedzi. Czasami urządzić wnętrze pokoi jest ciężki, kieruj się jednak tym, jak podpowiada Twoja własna intuicja, a Twój obiekt pod wynajem krótkoterminowy będzie z pewnością idealnie przygotowany. Pamiętaj, że drobne elementy zawsze możesz zmienić.

Czy warto korzystać z firm zarządzających najmem?

Zobacz też

Popularne