Synchronizacja z Booking na Noclegowo

Korzystając z wielu platform rezerwacyjnych niezbędna jest synchronizacja kalendarzy, aby uchronić przed problemami w postaci dublujących się rezerwacji, dowiedz się jak przeprowadzić synchronizację z Booking na Noclegowo.pl

Popularną platformą, z której korzysta wielu gospodarzy reklamujących się w Noclegowo jest Booking. Jak zintegrować ofertę w naszym serwisie z tym systemem? Mamy na to dwa sposoby.

Synchronizacja z Booking – channel manager

Pierwszy z nich to integracja channel manager. Obecnie nasz system rezerwacji jest zsynchronizowany z najpopularniejszymi channel managerami, są to: Profitroom, IdoBooking, Hotres, YieldPlanet, Roomadmin. Wszystkie narzędzia integrują się z platformą rezerwacji Booking. Jeśli korzystasz z któregoś z nich, wystarczy, że w swoim channel managerze wprowadzisz zmiany, dotyczące zajętych terminów i cen. Naniesione zmiany będą automatycznie zmieniane we wszystkich Twoich ofertach w serwisach rezerwacyjnych. Zsynchronizowane zmiany np. zmiany dokonane na Bookingu zostaną wprowadzone do Noclegowo i odwrotnie. Poprzez pracę channel managera nie musisz zmieniać cen w każdym z serwisów, a terminy są blokowane w czasie rzeczywistym przez co unikniesz overbookingu.

Synchronizacja kalendarza w Noclegowo

Drugi sposób to synchronizacja iCal. Ofertę w Noclegowo możesz zsynchronizować kalendarzem ze swoją ofertą w Booking. Pamiętaj, w przypadku tego sposobu odbywa się wyłącznie synchronizacja zajętych terminów, nie ma możliwości synchronizacji cen. Synchronizacja jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy, że z zakładki Kalendarz przy pomocy opcji Eksportuj kalendarz pobierzesz link do kalendarza i wstawisz go w odpowiednim miejscu w serwisie Booking. Musisz również pobrać link do kalendarza iCal z Booking i wstawić go w Noclegowo w zakładce Kalendarz pod linkiem Importuj kalendarz. Po wykonaniu tych kroków synchronizacja będzie dwustronna. Rezerwacje, które będą pojawiały się w naszym serwisie będą wprowadzane do Booking. Z kolei rezerwacje, które zostaną złożone przez Booking pojawią się w Noclegowo.pl

Overbooking – jak go uniknąć?

Synchronizacja oferty w Noclegowo z Booking oraz innymi zewnętrznymi platformami pozwala zaoszczędzić czas i zapewnić aktualny kalendarz. W przypadku korzystania z opcji z potwierdzeniem ręcznym nie będziesz musiał za każdym razem odrzucać rezerwacji na zajęte już terminy. Na kalendarzu będzie widać, który termin jest zajęty.

Z kolei w przypadku posiadania rezerwacji natychmiastowych uchronisz się przed overbookingiem, ponieważ Twój kalendarz będzie na bieżąco aktualizowany.

Zobacz też

Popularne