fbpx

Jakie są trendy w wynajmie krótkoterminowym?

Na podstawie naszych obserwacji, przygotowaliśmy kilka elementów oferty noclegowej, które cieszą się populanością rezerwujących. Dzięki nim możesz znacznie zwiększyć obłożenie w obiekcie. Dowiedz się jakie są aktualne trendy w branży turystycznej.

Noclegi akceptujące zwierzęta

Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie ze swoim pupilem. W czasie urlopu mało kto może się z nim rozstać. Dlatego aby wyjść naprzeciw potrzebom właścicieli czworonogów w zakładce O obiekcie umożliwiliśmy oznaczania akceptacji zwierząt.

co jest ważne dla gości

Właściciel jednego z miejsc noclegowych umieścił przy recepcji informację: „Psy są u nas mile widziane. Żaden pies nigdy nie ukradł nam ręczników. Nigdy nie spotkaliśmy psa, który by się upił i połamał meble. Dlatego jeśli Twój pies poręczy za Ciebie, Ty także będziesz u nas mile widziany.”

👉 Zaakceptuj pobyt zwierząt

Pobyty w zgodzie z naturą

Przy wyborze miejsca noclegowego goście coraz częściej skupiają swoją uwagę na dostępności ekologicznych rozwiązań. Dlatego w zakładce Udogodnienia / Ekologia można pochwalić się działaniami na rzecz ochrony środowiska i zaznaczyć odpowiednie pola:

  • alternatywne źródła energii
  • energooszczędne oświetlenie
  • naturalne kosmetyki na wyposażeniu
  • rozwiązania ograniczające zużycie wody
  • segregacja śmieci
  • sprzęt o wysokiej klasie energetycznej
  • żywność ekologiczna/naturalna
trendy noclegowe 2022

Dostęp do informacji wpływa na rozwój świadomości dotyczącej ochrony środowiska. Natomiast świadomość wpływa na na wybór miejsca pobytu gościa. Dlatego warto upewnić się, że oferta obiektu wpisuje się w aktualny eko trend.

👉 Dodaj eko udogodnienia

Workation, czyli praca zdalna połączona z wypoczynkiem

Wybuch pandemii i tryb pracy zdalnej to czynniki, które spowodowały zwiększenie grupy cyfrowych nomadów. To grupa osób, która z racji na częste zmiany miejsca pobytu chętnie korzysta z usług noclegowych. Jednak miejsca, w których nocują muszą oferować im przestrzeń do pracy. W zakładce Udogodnienia / Pokój można udostępnić informację o możliwości skorzystania z Wi-fi lub biurka w pomieszczeniach.

Cyfrowy nomada to dziś coraz powszechniejszy rodzaj gościa. Pomyśl o poszerzeniu kręgu klientów i stworzeniu przestrzeni do pracy zdalnej. Warto podkreślić taką możliwość w swojej ofercie.

👉 Dodaj udogodnienia dla pracujących zdalnie

Bezpieczny wypoczynek w czasie urlopu

Beztroski wypoczynek nie jest możliwy, jeżeli podczas pobytu samodzielnie trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Goście coraz częściej chcą być w tym wyręczani. W związku z tym szukają miejsc odpowiednio zabezpieczonych i posiadających ułatwienia w przemieszczaniu się. Warto więc sprawdzić, czy zakładka Udogodnienia/Bezpieczeństwo jest uzupełniona.

bezpieczne wakacje nad morzem

Środki bezpieczeństwa i udogodnienia sprawią, że gość czuje się spokojnie. Natomiast wizja spokojnego pobytu zachęca do skorzystania z oferty noclegowej.

👉 Poinformuj o bezpieczeństwie

Zobacz też

Popularne